Vi følger boligmarkedet i og omkring Nykøbing F og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler
VORES Nykøbing F følger boligmarkedet i og omkring Nykøbing F. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:
Sverigesvej 31 solgt for 1.895.000 kr.
Boligen overtages af Jens Troels Pedersen og Ellen Carlslund den 21. april. Køberen har betalt 1.895.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 14.248 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.050.000 og boligen er derfor handlet til 80% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 133 kvm. og er opført i 1978. Grunden er på 603 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af RealMæglerne Jakob T. Nielsen
Nedergade 6 solgt for 1.550.000 kr.
Boligen overtages af Anne Rasmussen den 07. maj. Køberen har betalt 1.550.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 18.902 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 780.000 og boligen er derfor handlet til 99% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en rækkehus med 4 værelser på i alt 82 kvm. og er opført i 1903. Grunden er på 258 kvm.
Boligen er solgt af Nielsen Boliger
Stubberupvej 20, Stubberup solgt for 1.475.000 kr.
Boligen overtages af Kathrine Elise Gliese Jepsen og Martin Gliese Jepsen den 24. marts. Køberen har betalt 1.475.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 8.832 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 780.000 og boligen er derfor handlet til 89% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 7 værelser på i alt 167 kvm. og er opført i 1972. Grunden er på 955 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af home Nykøbing Falster
Gedservej 87 solgt for 1.450.000 kr.
Boligen overtages af Axel John Qvistgaard og Sarah Amina Olsen den 13. maj. Køberen har betalt 1.450.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 11.069 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.100.000 og boligen er derfor handlet til 32% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 131 kvm. og er opført i 1924. Grunden er på 430 kvm.
Boligen er solgt af Nielsen Boliger
Blommehaven 39, Bangsebro solgt for 1.375.000 kr.
Boligen overtages af Frederik Sune Olsen og Mette Emilie Rasmussen den 16. april. Køberen har betalt 1.375.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 12.731 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.100.000 og boligen er derfor handlet til 25% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 108 kvm. og er opført i 1985. Grunden er på 859 kvm.
Boligen er solgt af Nielsen Boliger
Hamborgskovvej 14, Sundby solgt for 1.175.000 kr.
Boligen overtages af Mads Bagge Andersen den 22. april. Køberen har betalt 1.175.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 13.988 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 925.000 og boligen er derfor handlet til 27% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 84 kvm. og er opført i 1957. Grunden er på 679 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af RealMæglerne Jakob T. Nielsen
Gaabensevej 113, st. mf solgt for 399.000 kr.
Boligen overtages af køberen den 23. marts. Køberen har betalt 399.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 10.500 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 340.000 og boligen er derfor handlet til 17% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en ejerlejlighed med 1 værelse på i alt 38 kvm. og er opført i 1976.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af EDC Michael Pedersen, Nykøbing F