I dag er vi 20 tømrer/lærlinge i alderen 17-64 år. Hverdagen hos os er præget af et godt sammenhold og en fælles målsætning om at levere kvalitetshåndværk til vores kunder.
Vi har kigget på denne uges tilbudsaviser for dagligvarebutikker i Nykøbing F og fundet nogle fantastiske tilbud. Her er et udpluk af de bedste tilbud fra Coop365, Føtex, Kvickly, LetKøb, Meny, Netto, Rema 1000 og Spar.
2 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Nykøbing F. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
Se frem til en uge fuld af aktiviteter i Nykøbing F, der spænder fra spændende prøvetræninger til en fascinerende musicalforestilling. Tag del i ungdomstræning, nyd en aften med Skammerens Datter, og oplev den kreative atmosfære i Repair Café.
Seneste opdateringer fra Sydsjællands og Lolland-Falsters Politi på X: Guldøl, en joint og et indrejseforbud. Se uddraget fra torsdagens døgnrapport #politidk https://t.co/XsIQ6Mj1xf
Drømmer du om en bolig i absolut topklasse? Vi har samlet de dyreste boliger, der lige nu er til salg i Nykøbing F.
I weekenden står Nykøbing F. klar med et væld af aktiviteter for alle aldre. Tag på julehandel, oplev bluesens dybe toner, eller dyk ind i en verden af mystiske væsner på Museum Obscurum.
Onsdag den 3. december 2025 kl. 19:00 åbner Sundkirken dørene for alle sangglade mennesker. Under ledelse af kirkesanger Jesper Neumann og organist Marina Jensen kan deltagerne nyde en aften fyldt med fællessang fra højskolesangbogen, salmebøger og andre kilder.
Måske vil du ikke betale meget for din næste bolig, eller måske leder du efter et håndværkertilbud? Lige her finder du i hvert fald de billigste boliger i Nykøbing F.
I går formiddags klokken 9.23 blev et tyveri opdaget på en tankstation beliggende på Vesterskovvej i Nykøbing F. En medarbejder på tankstationen bemærkede, at to unge mænd havde taget 10 liter AdBlue uden at betale og var ved at køre væk i en varebil.
Ved retten i Nykøbing F er der faldet dom i en sag, der involverede fire rumænske mænd, som stod bag en lang række tyverier fra byggemarkeder og supermarkeder rundt omkring i landet. Politiets udlændingekontrolafdeling Øst stod for efterforskningen af tyveriforholdene, som førte til mændenes anholdelse, sigtelse og varetægtsfængsling i september.
I går klokken 10.50 blev en 33-årig mand standset af politiet under en almindelig patruljering i Nykøbing F. Manden kom kørende i bil ad Nykøbingvej, hvor han blev stoppet, da han virkede påvirket.